Produkte > EATON ELECTRONICS > TDC600-10-R
TDC600-10-R
TDC600-10-R Eaton Electronics
Hersteller: Eaton Electronics
Specialty Fuses 600V FAST ACTING 10A
auf Bestellung 75 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TDC600-10-R Eaton Electronics
Description: FUSE CARTRIDGE 10A 600VAC 8AG, Packaging: Bulk, Package / Case: 8AG, 1/4" x 1", Size / Dimension: 0.248" Dia x 1.000" L (6.30mm x 25.40mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 10A, Mounting Type: Requires Holder, Response Time: Fast Blow, Applications: Electrical, Industrial, Approval Agency: ASTA, BSI, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 200A, Voltage Rating - AC: 600 VAC.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TDC600-10-R Hersteller : Bussmann / Eaton Bus_Ele_DS_2081_TDC_600-597832.pdf Specialty Fuses 600V FAST ACTING 10A
auf Bestellung 28 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
TDC600-10-R TDC600-10-R Hersteller : Eaton - Electronics Division Description: FUSE CARTRIDGE 10A 600VAC 8AG
Packaging: Bulk
Package / Case: 8AG, 1/4" x 1"
Size / Dimension: 0.248" Dia x 1.000" L (6.30mm x 25.40mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 10A
Mounting Type: Requires Holder
Response Time: Fast Blow
Applications: Electrical, Industrial
Approval Agency: ASTA, BSI
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 200A
Voltage Rating - AC: 600 VAC