TH200048
TH200048 TDK-Lambda Americas Inc
th.pdf
Hersteller: TDK-Lambda Americas Inc
Description: AC/DC CONVERTER 48V 2000W
Packaging: Bulk
Power (Watts): 2000W
Features: Adjustable Output, I²C™ Interface, Load Sharing, PFC, Remote Sense, Standby Output
Size / Dimension: 14.25" L x 4.00" W x 1.69" H (362.0mm x 101.6mm x 42.9mm)
Mounting Type: Rack Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC
Type: Front End
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CE
Efficiency: 93%
Voltage - Output 1: 48V
Part Status: Obsolete
Number of Outputs: 1
Current - Output 1: 40 A
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TH200048 TDK-Lambda Americas Inc
Description: AC/DC CONVERTER 48V 2000W, Packaging: Bulk, Power (Watts): 2000W, Features: Adjustable Output, I²C™ Interface, Load Sharing, PFC, Remote Sense, Standby Output, Size / Dimension: 14.25" L x 4.00" W x 1.69" H (362.0mm x 101.6mm x 42.9mm), Mounting Type: Rack Mount, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, Type: Front End, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Approval Agency: CE, Efficiency: 93%, Voltage - Output 1: 48V, Part Status: Obsolete, Number of Outputs: 1, Current - Output 1: 40 A.