THA132M060AA0C
THA132M060AA0C Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
THA.pdf
Hersteller: Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 1300uF 20% 60V Aluminum Capacitor
auf Bestellung 76 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details THA132M060AA0C Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
Description: CAP ALUM 1300UF 20% 60V FLTPCK, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: FlatPack, Size / Dimension: 1.433" L x 0.953" W (36.40mm x 24.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 120mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.335" (8.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 1300 µF, Voltage - Rated: 60 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.7 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.04 A @ 20 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
THA132M060AA0C THA132M060AA0C Hersteller : Cornell Dubilier - CDE THA.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 1300uF 20% 60V Aluminum Capacitor
auf Bestellung 19 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
THA132M060AA0C THA132M060AA0C Hersteller : Cornell Dubilier Knowles THA.pdf Description: CAP ALUM 1300UF 20% 60V FLTPCK
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: FlatPack
Size / Dimension: 1.433" L x 0.953" W (36.40mm x 24.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 120mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.335" (8.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1300 µF
Voltage - Rated: 60 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.7 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.04 A @ 20 kHz
auf Bestellung 125 Stücke:
THA132M060AA0C THA132M060AA0C Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor THA.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 1300uF 20% 60V Aluminum Capacitor