THA232M060AC0C
THA232M060AC0C Cornell Dubilier Knowles
THA.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 2300UF 20% 60V FLTPCK
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: FlatPack
Size / Dimension: 2.118" L x 0.953" W (53.80mm x 24.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 70mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.335" (8.50mm)
Capacitance: 2300 µF
Voltage - Rated: 60 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.5 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3 A @ 20 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details THA232M060AC0C Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 2300UF 20% 60V FLTPCK, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: FlatPack, Size / Dimension: 2.118" L x 0.953" W (53.80mm x 24.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 70mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.335" (8.50mm), Capacitance: 2300 µF, Voltage - Rated: 60 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.5 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3 A @ 20 kHz.
Weitere Produktangebote THA232M060AC0C
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
THA232M060AC0C THA232M060AC0C Hersteller : Cornell Dubilier - CDE THA-1152439.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 2300uF 20% 60V Aluminum Capacitor