THA451M150AB0C
THA451M150AB0C Cornell Dubilier Knowles
THA.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 450UF 20% 150V FLATPACK
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: FlatPack
Size / Dimension: 1.807" L x 0.953" W (45.90mm x 24.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 580mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.335" (8.50mm)
Capacitance: 450 µF
Voltage - Rated: 150 V
Ripple Current @ Low Frequency: 800 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.36 A @ 20 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details THA451M150AB0C Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 450UF 20% 150V FLATPACK, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: FlatPack, Size / Dimension: 1.807" L x 0.953" W (45.90mm x 24.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 580mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.335" (8.50mm), Capacitance: 450 µF, Voltage - Rated: 150 V, Ripple Current @ Low Frequency: 800 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.36 A @ 20 kHz.
Weitere Produktangebote THA451M150AB0C
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
THA451M150AB0C THA451M150AB0C Hersteller : Cornell Dubilier - CDE THA.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 450uF 20% 150V Aluminum Capacitor