Produkte > CORNELL DUBILIER - CDE > THAS113M010AB0C
THAS113M010AB0C
THAS113M010AB0C Cornell Dubilier - CDE
THA-1859858.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 11000uF 20% 10V Aluminum Capacitor
auf Bestellung 63 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details THAS113M010AB0C Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 11000UF 20% 10V FLTPCK, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: FlatPack, Size / Dimension: 1.807" L x 1.000" W (45.90mm x 25.40mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 80mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.366" (9.30mm), Capacitance: 11000 µF, Voltage - Rated: 10 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.2 A @ 20 kHz.
Weitere Produktangebote THAS113M010AB0C
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
THAS113M010AB0C THAS113M010AB0C Hersteller : Cornell Dubilier Knowles THAS.pdf Description: CAP ALUM 11000UF 20% 10V FLTPCK
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: FlatPack
Size / Dimension: 1.807" L x 1.000" W (45.90mm x 25.40mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 80mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.366" (9.30mm)
Capacitance: 11000 µF
Voltage - Rated: 10 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.2 A @ 20 kHz