THAS600M450AA0C
THAS600M450AA0C Cornell Dubilier Knowles
THAS.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 60UF 20% 450V FLTPCK TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: FlatPack
Size / Dimension: 1.433" L x 1.000" W (36.40mm x 25.40mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 2.45Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.366" (9.30mm)
Capacitance: 60 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 600 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.02 A @ 20 kHz
auf Bestellung 53 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details THAS600M450AA0C Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 60UF 20% 450V FLTPCK TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: FlatPack, Size / Dimension: 1.433" L x 1.000" W (36.40mm x 25.40mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 2.45Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.366" (9.30mm), Capacitance: 60 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 600 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.02 A @ 20 kHz.
Weitere Produktangebote THAS600M450AA0C
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
THAS600M450AA0C THAS600M450AA0C Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) THAS.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 60uF 20% 450V Aluminum Capacitor
Produkt ist nicht verfügbar
THAS600M450AA0C THAS600M450AA0C Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor THAS.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 60uF 20% 450V Aluminum Capacitor