THAS602M025AC0C
THAS602M025AC0C Cornell Dubilier Knowles
THAS.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 6000UF 20% 25V FLTPCK
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: FlatPack
Size / Dimension: 2.118" L x 1.000" W (53.80mm x 25.40mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 70mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.366" (9.30mm)
Part Status: Active
Capacitance: 6000 µF
Voltage - Rated: 25 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.5 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.75 A @ 20 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details THAS602M025AC0C Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 6000UF 20% 25V FLTPCK, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: FlatPack, Size / Dimension: 2.118" L x 1.000" W (53.80mm x 25.40mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 70mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.366" (9.30mm), Part Status: Active, Capacitance: 6000 µF, Voltage - Rated: 25 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.5 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.75 A @ 20 kHz.
Weitere Produktangebote THAS602M025AC0C
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
THAS602M025AC0C THAS602M025AC0C Hersteller : Cornell Dubilier - CDE THA-1859858.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 6000uF 20% 25V Aluminum Capacitor