Produkte > GE CRITICAL POWER > TJT170A0X3-SZ
TJT170A0X3-SZ
TJT170A0X3-SZ GE Critical Power
TJT170A_DS-1100710.pdf
Hersteller: GE Critical Power
Non-Isolated DC/DC Converters 7-14in .1-1.5V 170A non-Iso
auf Bestellung 18 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TJT170A0X3-SZ GE Critical Power
Description: DC DC CONVERTER 0.6-1.5V, Packaging: Tray, Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO, Package / Case: 38-SMD Module, Size / Dimension: 2.12" L x 1.25" W x 0.55" H (53.8mm x 31.7mm x 13.9mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Non-Isolated PoL Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 14V, Efficiency: 92.6%, Current - Output (Max): 170A, Supplier Device Package: Module, Voltage - Input (Min): 7V, Voltage - Output 1: 0.6 ~ 1.5V, Control Features: Enable, Active Low, Part Status: Obsolete, Number of Outputs: 1.
Weitere Produktangebote TJT170A0X3-SZ
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TJT170A0X3-SZ TJT170A0X3-SZ Hersteller : ABB Power Electronics Inc. TJT_170A_PDS_V_1_3?TNR=Data%20Sheets%7CTJT_170A_PDS_V_1_3%7CPDF Description: DC DC CONVERTER 0.6-1.5V
Packaging: Tray
Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO
Package / Case: 38-SMD Module
Size / Dimension: 2.12" L x 1.25" W x 0.55" H (53.8mm x 31.7mm x 13.9mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Non-Isolated PoL Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 14V
Efficiency: 92.6%
Current - Output (Max): 170A
Supplier Device Package: Module
Voltage - Input (Min): 7V
Voltage - Output 1: 0.6 ~ 1.5V