TL044MJB
TL044MJB Texas Instruments
TXII-S-A0001326169-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC OPAMP GP 4 CIRCUIT 16CDIP
Packaging: Bulk
Package / Case: 16-CDIP (0.300", 7.62mm)
Mounting Type: Through Hole
Amplifier Type: General Purpose
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Current - Supply: 250µA (x4 Channels)
Slew Rate: 0.5V/µs
Gain Bandwidth Product: 500 Hz
Current - Input Bias: 50 nA
Voltage - Input Offset: 1 mV
Supplier Device Package: 16-CDIP
Part Status: Active
Number of Circuits: 4
Voltage - Supply Span (Min): 44 V
Voltage - Supply Span (Max): 44 V
auf Bestellung 73 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 73
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TL044MJB Texas Instruments
Description: IC OPAMP GP 4 CIRCUIT 16CDIP, Packaging: Bulk, Package / Case: 16-CDIP (0.300", 7.62mm), Mounting Type: Through Hole, Amplifier Type: General Purpose, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Current - Supply: 250µA (x4 Channels), Slew Rate: 0.5V/µs, Gain Bandwidth Product: 500 Hz, Current - Input Bias: 50 nA, Voltage - Input Offset: 1 mV, Supplier Device Package: 16-CDIP, Part Status: Active, Number of Circuits: 4, Voltage - Supply Span (Min): 44 V, Voltage - Supply Span (Max): 44 V.