Produkte > ERP POWER, LLC > TLM090W-2.1-42
TLM090W-2.1-42 ERP Power, LLC
Hersteller: ERP Power, LLC
Description: 120 TO 277 VAC, 90% EFFICIENCY,
Features: OTP, SCP
Packaging: Box
Size / Dimension: 4.00" L x 2.00" W x 1.52" H (101.6mm x 50.8mm x 38.6mm)
Voltage - Output: 37.8V
Type: Constant Current
Operating Temperature: -40°C ~ 50°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 277VAC
Approval Agency: cURus, FCC
Ratings: IP66, NEMA 410
Efficiency: 90%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 2.1A
Dimming: Analog, ELV, Triac
Voltage - Input (Min): 120VAC
Power (Watts): 88 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 2.5 kV
Standard Number: 60950-1; UL 8750
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TLM090W-2.1-42 ERP Power, LLC
Description: 120 TO 277 VAC, 90% EFFICIENCY,, Features: OTP, SCP, Packaging: Box, Size / Dimension: 4.00" L x 2.00" W x 1.52" H (101.6mm x 50.8mm x 38.6mm), Voltage - Output: 37.8V, Type: Constant Current, Operating Temperature: -40°C ~ 50°C, Termination Style: Wire Leads, Voltage - Input (Max): 277VAC, Approval Agency: cURus, FCC, Ratings: IP66, NEMA 410, Efficiency: 90%, Topology: AC DC Converter, Current - Output (Max): 2.1A, Dimming: Analog, ELV, Triac, Voltage - Input (Min): 120VAC, Power (Watts): 88 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 2.5 kV, Standard Number: 60950-1; UL 8750.
Weitere Produktangebote TLM090W-2.1-42
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TLM090W-2.1-42 TLM090W-2.1-42 Hersteller : ERP tlm-series-1-pager-1602129.pdf LED Power Supplies 120 to 277 Vac, 90% efficiency, Rectangular Metal Case, Reverse Phase & 0-10V dimming, 0.01-100% dim range, 88.2 W max, 2100 mA Iout, 42 V max Vout, with 12 V/100 mA auxiliary output