TLSV5100
TLSV5100 Vishay Semiconductors
VISHS44186_1-2566106.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Standard LEDs - Through Hole Red/Grn 612/562nm Top diff
auf Bestellung 134 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TLSV5100 Vishay Semiconductors
Description: LED GREEN/RED DIFFUSED T/H, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial - 3 Lead, Formed, Color: Green, Red, Size / Dimension: 5.00mm L x 2.50mm W, Mounting Type: Through Hole, Millicandela Rating: 1mcd Green, 1mcd Red, Configuration: Common Cathode, Voltage - Forward (Vf) (Typ): 2.4V Green, 2V Red, Current - Test: 10mA Green, 10mA Red, Viewing Angle: 100°, Height (Max): 14.20mm, Wavelength - Peak: 565nm Green, 635nm Red, Wavelength - Dominant: 569nm Green, 619nm Red, Lens Transparency: Diffused, Part Status: Obsolete, Lens Style: Rectangle with Flat Top, Lens Size: 5.00mm x 2.50mm.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TLSV5100 Hersteller : Vishay Semiconductor Opto Division Description: LED GREEN/RED DIFFUSED T/H
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial - 3 Lead, Formed
Color: Green, Red
Size / Dimension: 5.00mm L x 2.50mm W
Mounting Type: Through Hole
Millicandela Rating: 1mcd Green, 1mcd Red
Configuration: Common Cathode
Voltage - Forward (Vf) (Typ): 2.4V Green, 2V Red
Current - Test: 10mA Green, 10mA Red
Viewing Angle: 100°
Height (Max): 14.20mm
Wavelength - Peak: 565nm Green, 635nm Red
Wavelength - Dominant: 569nm Green, 619nm Red
Lens Transparency: Diffused
Part Status: Obsolete
Lens Style: Rectangle with Flat Top
Lens Size: 5.00mm x 2.50mm