Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > TMS320C6412GDKA500
TMS320C6412GDKA500
TMS320C6412GDKA500 Texas Instruments
sprs219j.pdf
Hersteller: Texas Instruments
Description: DIGITAL SIGNAL PROCESSOR, 32-BIT
Packaging: Bulk
Package / Case: 548-BFBGA, FCCSPBGA
Mounting Type: Surface Mount
Interface: Host Interface, McBSP, PCI
Type: Fixed Point
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (TC)
Non-Volatile Memory: External
On-Chip RAM: 288kB
Voltage - I/O: 3.30V
Voltage - Core: 1.40V
Clock Rate: 500MHz