Produkte > NEXTGEN COMPONENTS > TO220FMD12N65F
TO220FMD12N65F
TO220FMD12N65F NextGen Components
TO220FMD12N65F.pdf
Hersteller: NextGen Components
Description: MOSFET TO-220F N 650V 12A
Packaging: Tube
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 12A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 0.8Ohm @ 6A, 10V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V
Vgs (Max): ±30V
Drain to Source Voltage (Vdss): 650 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 41.9 nC @ 10 V
auf Bestellung 6750 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TO220FMD12N65F NextGen Components
Description: MOSFET TO-220F N 650V 12A, Packaging: Tube, Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 12A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 0.8Ohm @ 6A, 10V, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V, Vgs (Max): ±30V, Drain to Source Voltage (Vdss): 650 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 41.9 nC @ 10 V.