TPB-2000-E Eaton - Bussmann Electrical Division
bus-ele-ds-5025-tpb.pdf
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: TELECOM FUSE 2000AMP
Packaging: Bulk
Package / Case: Cartridge, Non-Standard
Size / Dimension: 3.500" Dia x 2.594" L (88.90mm x 65.90mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 2kA
Mounting Type: Requires Holder
Response Time: Fast Blow
Applications: Electrical, Industrial
Approval Agency: CE, UR
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 100kA
Voltage Rating - DC: 170 VDC
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TPB-2000-E Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: TELECOM FUSE 2000AMP, Packaging: Bulk, Package / Case: Cartridge, Non-Standard, Size / Dimension: 3.500" Dia x 2.594" L (88.90mm x 65.90mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 2kA, Mounting Type: Requires Holder, Response Time: Fast Blow, Applications: Electrical, Industrial, Approval Agency: CE, UR, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 100kA, Voltage Rating - DC: 170 VDC.
Weitere Produktangebote TPB-2000-E
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TPB-2000-E TPB-2000-E Hersteller : Bussmann / Eaton coois01492-1.pdf Specialty Fuses 2000A TELCOM