TPHCS800-E Eaton - Bussmann Electrical Division
bus-ele-ds-5020-tphcs800-x.pdf
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE HLDR BLADE 80V 800A CHASS
Fuse Type: Blade
Voltage: 80V
Mounting Type: Chassis Mount
Termination Style: Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Fuse Size: 1.496" Dia x 3.5" L (38mm x 88.9mm)
Contact Material: Copper
Fuseholder Type: Holder
Current Rating (Amps): 800 A
Produktbewertung abgeben
Technische Details TPHCS800-E Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE HLDR BLADE 80V 800A CHASS, Packaging: Bulk, Contact Finish: Tin, For Use With/Related Products: Bolt Mount Cartridge Fuses, Fuse Type: Blade, Voltage: 80V, Mounting Type: Chassis Mount, Termination Style: Quick Connect - 0.250" (6.3mm), Fuse Size: 1.496" Dia x 3.5" L (38mm x 88.9mm), Contact Material: Copper, Fuseholder Type: Holder, Current Rating (Amps): 800 A, Number of Circuits: 1.