Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > TPS543B22EVM
TPS543B22EVM
TPS543B22EVM Texas Instruments
Hersteller: Texas Instruments
Power Management IC Development Tools TPS543B22 synchronous buck converter evaluation module
auf Bestellung 3 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details TPS543B22EVM Texas Instruments
Description: EVAL BOARD FOR TPS543, Packaging: Box, Voltage - Output: 1.2V, Voltage - Input: 4V ~ 18V, Current - Output: 20A, Frequency - Switching: 2.2MHz, Regulator Topology: Buck, Board Type: Fully Populated, Utilized IC / Part: TPS543B22, Supplied Contents: Board(s), Main Purpose: DC/DC, Step Down, Outputs and Type: 1, Non-Isolated, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TPS543B22EVM Hersteller : Texas Instruments Description: EVAL BOARD FOR TPS543
Packaging: Box
Voltage - Output: 1.2V
Voltage - Input: 4V ~ 18V
Current - Output: 20A
Frequency - Switching: 2.2MHz