Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > TPS71926-15DRVT
TPS71926-15DRVT
TPS71926-15DRVT Texas Instruments
sbvs088c.pdf
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC REG LIN 2.6V/1.5V 200MA 6WSON
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 200mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 160 µA
Voltage - Input (Max): 6.5V
Number of Regulators: 2
Supplier Device Package: 6-WSON (2x2)
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.6V, 1.5V
Control Features: Enable
Part Status: Obsolete
PSRR: 63dB ~ 44dB (100Hz ~ 1MHz)
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO)
Current - Supply (Max): 250 µA
auf Bestellung 15000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 376
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TPS71926-15DRVT Texas Instruments
Description: IC REG LIN 2.6V/1.5V 200MA 6WSON, Packaging: Bulk, Package / Case: 6-WDFN Exposed Pad, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 200mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 160 µA, Voltage - Input (Max): 6.5V, Number of Regulators: 2, Supplier Device Package: 6-WSON (2x2), Voltage - Output (Min/Fixed): 2.6V, 1.5V, Control Features: Enable, Part Status: Obsolete, PSRR: 63dB ~ 44dB (100Hz ~ 1MHz), Protection Features: Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO), Current - Supply (Max): 250 µA.
Weitere Produktangebote TPS71926-15DRVT
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TPS71926-15DRVT TPS71926-15DRVT Hersteller : Texas Instruments tps719 LDO Voltage Regulators Dual 200mA Out Low Noise High PSRR