Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > TPSM5601R5EVM
TPSM5601R5EVM
TPSM5601R5EVM Texas Instruments
slvuc47a.pdf?ts=1632045301438&ref_url=https%253A%252F%252Fwww.google.com%252F
Hersteller: Texas Instruments
Description: EVAL BOARD FOR TPSM5601R5
Packaging: Box
Voltage - Output: 1.2V, 1.8V, 2.5V, 3.3V or 5V
Voltage - Input: 4.2V ~ 60V
Current - Output: 1.5A
Contents: Board(s)
Frequency - Switching: 1MHz
Regulator Topology: Buck
Utilized IC / Part: TPSM5601R5
Main Purpose: DC/DC, Step Down
Outputs and Type: 1 Non-Isolated Output
auf Bestellung 10 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details TPSM5601R5EVM Texas Instruments
Description: EVAL BOARD FOR TPSM5601R5, Packaging: Box, Voltage - Output: 1.2V, 1.8V, 2.5V, 3.3V or 5V, Voltage - Input: 4.2V ~ 60V, Current - Output: 1.5A, Contents: Board(s), Frequency - Switching: 1MHz, Regulator Topology: Buck, Utilized IC / Part: TPSM5601R5, Main Purpose: DC/DC, Step Down, Outputs and Type: 1 Non-Isolated Output.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TPSM5601R5EVM TPSM5601R5EVM Hersteller : Texas Instruments slvuc47a.pdf?ts=1632045301438&ref_url=https%253A%252F%252Fwww.google.com%252F Power Management IC Development Tools TPSM5601R5 evaluation board 4.2-V to 60-V input, 1-V to 6-V, 1.5-A output, power module