TQ2-2M-4.5V
TQ2-2M-4.5V Panasonic Industrial Devices
4514
Hersteller: Panasonic Industrial Devices
Low Signal Relays - PCB 125VAC M.B.B.Typ4.5V 1 Form A 30VDC 0.5A
auf Bestellung 49 Stücke:
Lieferzeit 122-126 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TQ2-2M-4.5V Panasonic Industrial Devices
Description: RELAY TELECOM DPDT 1A 4.5V, Packaging: Tube, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 4.5VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 50°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: Telecom, Coil Current: 44.4 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au), Contact Form: DPDT (2 Form D), Contact Rating (Current): 1 A, Switching Voltage: 125VAC, 110VDC - Max, Must Release Voltage: 0.45 VDC, Must Operate Voltage: 3.6 VDC, Operate Time: 3 ms, Release Time: 3 ms, Approval Agency: CSA, UR, Load - Max Switching: 125VA, 110W.
Weitere Produktangebote TQ2-2M-4.5V
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TQ2-2M-4.5V TQ2-2M-4.5V Hersteller : Panasonic Electric Works 4514 Description: RELAY TELECOM DPDT 1A 4.5V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 4.5VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 50°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: Telecom
Coil Current: 44.4 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au)
Contact Form: DPDT (2 Form D)
Contact Rating (Current): 1 A
Switching Voltage: 125VAC, 110VDC - Max
Must Release Voltage: 0.45 VDC
Must Operate Voltage: 3.6 VDC
Approval Agency: CSA, UR
Load - Max Switching: 125VA, 110W