TQ2-L2-12V-3
TQ2-L2-12V-3 Panasonic Electric Works
mech_eng_tq.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY TELECOM DPDT 1A 12V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: Telecom
Coil Current: 16.7 mA
Coil Type: Latching, Dual Coil
Contact Material: Silver Palladium (AgPd), Gold (Au)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 1 A
Switching Voltage: 125VAC, 110VDC - Max
Must Operate Voltage: 9 VDC
Operate Time: 3 ms
Release Time: 3 ms
Part Status: Active
Approval Agency: CSA, UR
Load - Max Switching: 125VA, 110W
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TQ2-L2-12V-3 Panasonic Electric Works
Description: RELAY TELECOM DPDT 1A 12V, Packaging: Tube, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: Telecom, Coil Current: 16.7 mA, Coil Type: Latching, Dual Coil, Contact Material: Silver Palladium (AgPd), Gold (Au), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 1 A, Switching Voltage: 125VAC, 110VDC - Max, Must Operate Voltage: 9 VDC, Operate Time: 3 ms, Release Time: 3 ms, Part Status: Active, Approval Agency: CSA, UR, Load - Max Switching: 125VA, 110W.
Weitere Produktangebote TQ2-L2-12V-3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TQ2-L2-12V-3 TQ2-L2-12V-3 Hersteller : Panasonic Industrial Devices mech_eng_tq-1299286.pdf Low Signal Relays - PCB 2 Form A 12V 30VDC PCB Terminal