TQ2SA-1.5V-X
TQ2SA-1.5V-X Panasonic Electric Works
mech_eng_tq.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY TELECOM DPDT 500MA 1.5V
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Coil Voltage: 1.5VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Gull Wing
Relay Type: Telecom
Coil Current: 93.8 mA
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 500 mA
Switching Voltage: 125VAC, 220VDC - Max
Must Release Voltage: 0.15 VDC
Must Operate Voltage: 1.13 VDC
Operate Time: 4 ms
Release Time: 4 ms
Approval Agency: cURus
Load - Max Switching: 250VA, 440W
Produktbewertung abgeben
Technische Details TQ2SA-1.5V-X Panasonic Electric Works
Description: RELAY TELECOM DPDT 500MA 1.5V, Packaging: Tape & Reel (TR), Mounting Type: Surface Mount, Coil Voltage: 1.5VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: Gull Wing, Relay Type: Telecom, Coil Current: 93.8 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Gold (Au), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 500 mA, Switching Voltage: 125VAC, 220VDC - Max, Must Release Voltage: 0.15 VDC, Must Operate Voltage: 1.13 VDC, Operate Time: 4 ms, Release Time: 4 ms, Approval Agency: cURus, Load - Max Switching: 250VA, 440W.
Weitere Produktangebote TQ2SA-1.5V-X
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TQ2SA-1.5V-X Hersteller : Panasonic Industrial Devices mech_eng_tq-1299286.pdf Low Signal Relays - PCB RELAY 2A 1.5VDC LOW PROFILE SMD