TQ2SL-L-12V-W Panasonic Electric Works
4501
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY TELECOM DPDT 1A 12V
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: Gull Wing
Approval Agency: CSA, UR
Relay Type: Telecom
Coil Current: 8.3 mA
Coil Type: Latching, Single Coil
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 1 A
Switching Voltage: 125VAC, 110VDC - Max
Must Operate Voltage: 9 VDC
Operate Time: 3 ms
Release Time: 3 ms
Load - Max Switching: 125VA, 110W
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TQ2SL-L-12V-W Panasonic Electric Works
Description: RELAY TELECOM DPDT 1A 12V, Packaging: Tape & Reel (TR), Mounting Type: Surface Mount, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: Gull Wing, Approval Agency: CSA, UR, Relay Type: Telecom, Coil Current: 8.3 mA, Coil Type: Latching, Single Coil, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 1 A, Switching Voltage: 125VAC, 110VDC - Max, Must Operate Voltage: 9 VDC, Operate Time: 3 ms, Release Time: 3 ms, Load - Max Switching: 125VA, 110W.