TQ2SL-L-12V
TQ2SL-L-12V Panasonic Electric Works
4514
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY TELECOM DPDT 2A 12VDC
Packaging: Tube
Mounting Type: Surface Mount
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Gull Wing
Relay Type: Telecom
Coil Current: 5.8 mA
Coil Type: Latching, Single Coil
Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Gold (Au)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 2 A
Switching Voltage: 125VAC, 220VDC - Max
Must Operate Voltage: 9 VDC
Operate Time: 4 ms
Release Time: 4 ms
Part Status: Active
auf Bestellung 988 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TQ2SL-L-12V Panasonic Electric Works
Description: RELAY TELECOM DPDT 2A 12VDC, Packaging: Tube, Mounting Type: Surface Mount, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: Gull Wing, Relay Type: Telecom, Coil Current: 5.8 mA, Coil Type: Latching, Single Coil, Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Gold (Au), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 2 A, Switching Voltage: 125VAC, 220VDC - Max, Must Operate Voltage: 9 VDC, Operate Time: 4 ms, Release Time: 4 ms, Part Status: Active.
Weitere Produktangebote TQ2SL-L-12V
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TQ2SL-L-12V TQ2SL-L-12V Hersteller : Panasonic Industrial Devices 4514_fileversion-1855604.pdf Low Signal Relays - PCB 2 Form C 12V 2A 30VDC 0.5A 125VAC