TQ2SS-12V
TQ2SS-12V Panasonic Industrial Devices
4514
Hersteller: Panasonic Industrial Devices
Low Signal Relays - PCB 2A 12VDC DPDT NON-LATCHING SMD
auf Bestellung 421 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TQ2SS-12V Panasonic Industrial Devices
Description: RELAY TELECOM DPDT 2A 12V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Surface Mount, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: Gull Wing, Relay Type: Telecom, Coil Current: 11.7 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Gold (Au), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 2 A, Switching Voltage: 125VAC, 220VDC - Max, Must Release Voltage: 1.2 VDC, Must Operate Voltage: 9 VDC, Operate Time: 4 ms, Release Time: 4 ms, Part Status: Active, Approval Agency: cURus, Load - Max Switching: 250VA, 440W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TQ2SS-12V TQ2SS-12V Hersteller : Panasonic Electric Works 4514 Description: RELAY TELECOM DPDT 2A 12V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Surface Mount
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Gull Wing
Relay Type: Telecom
Coil Current: 11.7 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Gold (Au)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 2 A
Switching Voltage: 125VAC, 220VDC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 9 VDC
Operate Time: 4 ms
Release Time: 4 ms
Part Status: Active
Approval Agency: cURus
Load - Max Switching: 250VA, 440W