TQ2SS-L2-1.5V-Z
TQ2SS-L2-1.5V-Z Panasonic Electric Works
4514
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY TELECOM DPDT 2A 1.5V
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Coil Voltage: 1.5VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Gull Wing
Approval Agency: cURus
Relay Type: Telecom
Coil Current: 93.8 mA
Coil Type: Latching, Dual Coil
Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Gold (Au)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 2 A
Switching Voltage: 125VAC, 220VDC - Max
Must Operate Voltage: 1.13 VDC
Operate Time: 4 ms
Release Time: 4 ms
Load - Max Switching: 250VA, 440W
Produktbewertung abgeben
Technische Details TQ2SS-L2-1.5V-Z Panasonic Electric Works
Description: RELAY TELECOM DPDT 2A 1.5V, Packaging: Tape & Reel (TR), Mounting Type: Surface Mount, Coil Voltage: 1.5VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: Gull Wing, Approval Agency: cURus, Relay Type: Telecom, Coil Current: 93.8 mA, Coil Type: Latching, Dual Coil, Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Gold (Au), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 2 A, Switching Voltage: 125VAC, 220VDC - Max, Must Operate Voltage: 1.13 VDC, Operate Time: 4 ms, Release Time: 4 ms, Load - Max Switching: 250VA, 440W.
Weitere Produktangebote TQ2SS-L2-1.5V-Z
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TQ2SS-L2-1.5V-Z TQ2SS-L2-1.5V-Z Hersteller : Panasonic Industrial Devices 4514 Low Signal Relays - PCB RELAY LTCH 2A 1.5VDC LOW PROFILE SMD