Produkte > EATON ELECTRONICS > TR/3216TD10-R
TR/3216TD10-R
TR/3216TD10-R Eaton Electronics
eaton_3216td_time_delay_chip_surface_mount_fuse_da-1608521.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
Surface Mount Fuses 63VAC 10A Time Delay 3216TDF
auf Bestellung 1778 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TR/3216TD10-R Eaton Electronics
Description: FUSE BRD MNT 10A 32VAC/VDC 1206, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 1206 (3216 Metric), Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W x 0.039" H (3.20mm x 1.60mm x 1.00mm), Fuse Type: Board Mount (Cartridge Style Excluded), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Response Time: Slow Blow, Approval Agency: cULus, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 35A, Part Status: Active, Current Rating (Amps): 10 A, Voltage Rating - AC: 32 V, Voltage Rating - DC: 32 V, Melting I²t: 54.4.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TR/3216TD10-R TR/3216TD10-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton-3216td-time-delay-chip-surface-mount-fuse-da-1608521.pdf Surface Mount Fuses 63VAC 10A Time Delay 3216TDF
auf Bestellung 819 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
TR/3216TD10-R TR/3216TD10-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-3216td-time-delay-chip-surface-mount-fuse-data-sheet.pdf Description: FUSE BRD MNT 10A 32VAC/VDC 1206
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W x 0.039" H (3.20mm x 1.60mm x 1.00mm)
Fuse Type: Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Response Time: Slow Blow
Approval Agency: cULus
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 35A
Part Status: Active
Current Rating (Amps): 10 A
Voltage Rating - AC: 32 V
Voltage Rating - DC: 32 V
Melting I²t: 54.4
auf Bestellung 224 Stücke:
Mindestbestellmenge: 5
TR/3216TD10-R TR/3216TD10-R Hersteller : EATON ELECTRONICS 708133.pdf Description: EATON ELECTRONICS - TR/3216TD10-R - FUSE, SMD, 10A, 1206, TIME DELAY
tariffCode: 85361010
Bauform - Sicherung: 1206 [3216 Metric]
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
rohsCompliant: YES
Nennspannung V AC: 32V
Schaltvermögen AC-Strom: 35A
Nennspannung, V DC: 32V
Sicherungsstrom: 10A
euEccn: NLR
Auslöseverhalten: Slow Blow
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
directShipCharge: 25
Schaltvermögen DC-Strom: 35A
usEccn: EAR99
auf Bestellung 548 Stücke:
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Response Time: Slow Blow
Approval Agency: cULus
Part Status: Active
Current Rating (Amps): 10 A
Voltage Rating - AC: 32 V
Voltage Rating - DC: 32 V
Melting I²t: 54.4
Produkt ist nicht verfügbar
TR-3216TD10-R Hersteller : EATON/BUSSMANN 3216td.pdf Category: 1206 SMD Fuses - Fast
Description: Fuse: fuse; 10A; 32VAC; 32VDC; time-lag; 3.2x1.6x1.03mm; SMD; 1206
Case - mm: 3216
Kind of package: reel; tape
Kind of fuse: miniature
Mounting: SMD
Type of fuse: fuse
Fuse characteristics: time-lag
Fuse size: 3.2x1.6x1.03mm
Resistance: 4.5mΩ
Voltage drop: 72mV
Current rating: 10A
Rated voltage: 32V AC; 32V DC
Breaking capacity: 35A
Soldering temperature: 260°C / 10 s