TR-AHC-V-10-R
TR-AHC-V-10-R Eaton - Electronics Division
eaton-ahc-3ab-high-voltage-fuse-data-sheet-elx1121-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FUSE CERAMIC 10A 600VAC 3AB 3AG
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4" (Axial)
Size / Dimension: 0.275" Dia x 1.288" L (6.99mm x 32.72mm)
Fuse Type: Cartridge, Ceramic
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Response Time: Fast Blow
Approval Agency: UL
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 10kA
Current Rating (Amps): 10 A
Voltage Rating - AC: 600 V
Melting I²t: 66.0
Produktbewertung abgeben
Technische Details TR-AHC-V-10-R Eaton - Electronics Division
Description: FUSE CERAMIC 10A 600VAC 3AB 3AG, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4" (Axial), Size / Dimension: 0.275" Dia x 1.288" L (6.99mm x 32.72mm), Fuse Type: Cartridge, Ceramic, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Response Time: Fast Blow, Approval Agency: UL, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 10kA, Current Rating (Amps): 10 A, Voltage Rating - AC: 600 V, Melting I²t: 66.0.