TR-AHC-V-15-R
TR-AHC-V-15-R Eaton - Electronics Division
eaton-ahc-high-voltage-fuse-data-sheet-elx1123-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FUSE 3AB AXIAL 500V 15A
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4" (Axial)
Size / Dimension: 0.266" Dia x 1.292" L (6.76mm x 32.82mm)
Fuse Type: Cartridge, Ceramic
Current Rating (Amps): 1.5A
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Response Time: Fast Blow
Applications: Electrical, Industrial
Approval Agency: cURus
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 10kA
Voltage Rating - AC: 600 VAC
Produktbewertung abgeben
Technische Details TR-AHC-V-15-R Eaton - Electronics Division
Description: FUSE 3AB AXIAL 500V 15A, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4" (Axial), Size / Dimension: 0.266" Dia x 1.292" L (6.76mm x 32.82mm), Fuse Type: Cartridge, Ceramic, Current Rating (Amps): 1.5A, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Response Time: Fast Blow, Applications: Electrical, Industrial, Approval Agency: cURus, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 10kA, Voltage Rating - AC: 600 VAC.