Produkte > EATON ELECTRONICS > TR-AHCF-V-30-R
TR-AHCF-V-30-R
TR-AHCF-V-30-R Eaton Electronics
Hersteller: Eaton Electronics
Cartridge Fuses AHC 500VAC/DC 30 A FUSE
Produktbewertung abgeben
Technische Details TR-AHCF-V-30-R Eaton Electronics
Category: Fuses 6,3x32mm - Fast, Description: Fuse: fuse; 30A; 500VAC; 500VDC; quick blow; ceramic,cylindrical, Type of fuse: fuse, Current rating: 30A, Rated voltage: 500V AC; 500V DC, Fuse characteristics: quick blow, Kind of fuse: ceramic; cylindrical; miniature, Fuse size: 6.3x32mm, Breaking capacity: 20kA / 500V AC; 20kA / 500V DC, Breaking characteristics: 1.5In: max 60min; 2In: max 30min; 3In: max 10s, Contact material: brass, Resistance: 3.3mΩ, Kind of package: reel; tape, Contact plating: nickel plated, Voltage drop: 0.225V.
Weitere Produktangebote TR-AHCF-V-30-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TR-AHCF-V-30-R Hersteller : EATON/BUSSMANN ahcf.pdf Category: Fuses 6,3x32mm - Fast
Description: Fuse: fuse; 30A; 500VAC; 500VDC; quick blow; ceramic,cylindrical
Type of fuse: fuse
Current rating: 30A
Rated voltage: 500V AC; 500V DC
Fuse characteristics: quick blow
Kind of fuse: ceramic; cylindrical; miniature
Fuse size: 6.3x32mm
Breaking capacity: 20kA / 500V AC; 20kA / 500V DC
Breaking characteristics: 1.5In: max 60min; 2In: max 30min; 3In: max 10s
Contact material: brass
Resistance: 3.3mΩ
Kind of package: reel; tape
Contact plating: nickel plated
Voltage drop: 0.225V