TR3-S505SC-10-R
TR3-S505SC-10-R Eaton - Electronics Division
eaton-s505sc-time-delay-axial-lead-ceramic-tube-fuses-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FUSE CERAMIC 10A 250VAC 5X20MM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 5mm x 20mm (Axial)
Size / Dimension: 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Fuse Type: Cartridge, Ceramic
Mounting Type: Through Hole
Response Time: Slow Blow
Approval Agency: BSI, CCC/CQC, CSA, cURus, IMQ, KC, PSE/JET, SEMKO, VDE
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 1.5kA
Current Rating (Amps): 10 A
Voltage Rating - AC: 250 V
Melting I²t: 397.0
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TR3-S505SC-10-R Eaton - Electronics Division
Description: FUSE CERM 10A 250VAC 5X20 1500RL, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 5mm x 20mm (Axial), Size / Dimension: 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm), Fuse Type: Cartridge, Ceramic, Mounting Type: Through Hole, Response Time: Slow Blow, Approval Agency: BSI, CCC/CQC, CSA, cURus, IMQ, KC, PSE/JET, SEMKO, VDE, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 1.5kA, Current Rating (Amps): 10 A, Voltage Rating - AC: 250 V, Melting I²t: 353.0.
Weitere Produktangebote TR3-S505SC-10-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TR3/S505SC-10-R Hersteller : Eaton - Electronics Division Description: FUSE CERM 10A 250VAC 5X20 1500RL
Packaging: Tape & Reel (TR)
Fuse Type: Cartridge, Ceramic
Mounting Type: Through Hole
Response Time: Slow Blow
Current Rating (Amps): 10 A
Voltage Rating - AC: 250 V
Melting I²t: 353.0
Produkt ist nicht verfügbar
TR3-S505SC-10-R TR3-S505SC-10-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-s505sc-time-delay-axial-lead-ceramic-tube-fuses-data-sheet.pdf Cartridge Fuses 250V 10A