TR3-S505SC-2.5-R Eaton - Electronics Division
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FUSE CERAMIC 2.5A 250VAC 5X20MM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 5mm x 20mm (Axial)
Size / Dimension: 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Fuse Type: Cartridge, Ceramic
Mounting Type: Through Hole
Response Time: Slow Blow
Approval Agency: BSI, CCC/CQC, CSA, cURus, IMQ, KC, PSE/JET, SEMKO, VDE
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 1.5kA
Current Rating (Amps): 2.5 A
Voltage Rating - AC: 250 V
Melting I²t: 16.6
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TR3-S505SC-2.5-R Eaton - Electronics Division
Description: FUSE CERAMIC 2.5A 250VAC 5X20MM, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 5mm x 20mm (Axial), Size / Dimension: 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm), Fuse Type: Cartridge, Ceramic, Mounting Type: Through Hole, Response Time: Slow Blow, Approval Agency: BSI, CCC/CQC, CSA, cURus, IMQ, KC, PSE/JET, SEMKO, VDE, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 1.5kA, Current Rating (Amps): 2.5 A, Voltage Rating - AC: 250 V, Melting I²t: 16.6.
Weitere Produktangebote TR3-S505SC-2.5-R
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis |
|---|---|---|---|---|---|
TR3/S505SC-2.5-R | Hersteller : Eaton - Electronics Division |
Description: FUSE CERM 2.5A 250VAC 1500 REELPackaging: Tape & Reel (TR) Package / Case: 5mm x 20mm (Axial) Size / Dimension: 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm) Fuse Type: Cartridge, Ceramic Mounting Type: Through Hole Response Time: Slow Blow Approval Agency: BSI, CCC/CQC, CSA, cURus, IMQ, KC, PSE/JET, SEMKO, VDE Breaking Capacity @ Rated Voltage: 1.5kA Current Rating (Amps): 2.5 A Voltage Rating - AC: 250 V Melting I²t: 19.9 |
Produkt ist nicht verfügbar |
TR3-S505SC-2.5-R | Hersteller : Eaton Electronics |
Cartridge Fuses 5mm SC, T2.5A, L, 250V,1500 Reel, 54mm l |