TR3-S505SC-3.15-R
TR3-S505SC-3.15-R Eaton - Electronics Division
eaton-s505sc-time-delay-axial-lead-ceramic-tube-fuses-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FUSE CERAMIC 3.15A 250VAC 5X20MM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 5mm x 20mm (Axial)
Size / Dimension: 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 1.5kA
Current Rating (Amps): 3.15 A
Voltage Rating - AC: 250 V
Melting I²t: 36.6
Produktbewertung abgeben
Technische Details TR3-S505SC-3.15-R Eaton - Electronics Division
Description: FUSE CERM 3.15A 250VAC 1500 REEL, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 5mm x 20mm (Axial), Size / Dimension: 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm), Fuse Type: Cartridge, Ceramic, Mounting Type: Through Hole, Response Time: Slow Blow, Approval Agency: BSI, CCC/CQC, CSA, cURus, IMQ, KC, PSE/JET, SEMKO, VDE, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 1.5kA, Part Status: Active, Current Rating (Amps): 3.15 A, Voltage Rating - AC: 250 V, Melting I²t: 40.4.
Weitere Produktangebote TR3-S505SC-3.15-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TR3/S505SC-3.15-R Hersteller : Eaton - Electronics Division Description: FUSE CERM 3.15A 250VAC 1500 REEL
Packaging: Tape & Reel (TR)
Part Status: Active
Current Rating (Amps): 3.15 A
Voltage Rating - AC: 250 V