TS25P05GHC2G
TS25P05GHC2G Taiwan Semiconductor Corporation
TS25P01G%20SERIES_Q2203.pdf
Hersteller: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: BRIDGE RECT 1P 600V 25A TS-6P
Diode Type: Single Phase
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: Standard
Supplier Device Package: TS-6P
Part Status: Discontinued at Digi-Key
Voltage - Peak Reverse (Max): 600 V
Current - Average Rectified (Io): 25 A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 25 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 600 V
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TS25P05GHC2G Taiwan Semiconductor Corporation
Description: BRIDGE RECT 1P 600V 25A TS-6P, Packaging: Tube, Package / Case: 4-SIP, TS-6P, Mounting Type: Through Hole, Diode Type: Single Phase, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: Standard, Supplier Device Package: TS-6P, Part Status: Discontinued at Digi-Key, Voltage - Peak Reverse (Max): 600 V, Current - Average Rectified (Io): 25 A, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 25 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 600 V, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote TS25P05GHC2G
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TS25P05GHC2G TS25P05GHC2G Hersteller : Taiwan Semiconductor TS25P01G_SERIES_O1601-1918544.pdf Bridge Rectifiers 25A, 600V, Standard Bridge Rectifier