TS68040MF25A Microchip Technology
TS68040.pdf
Hersteller: Microchip Technology
Description: IC MPU 25MHZ 196CQFP
Packaging: Tray
Package / Case: 196-BCQFP
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 25MHz
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C (TC)
Core Processor: 68000
Voltage - I/O: 5.0V