TST40L200CW
TST40L200CW Taiwan Semiconductor Corporation
TST40L100CW SERIES_C2104.pdf
Hersteller: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: DIODE SCHOTTKY 200V 20A TO220AB
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Current - Average Rectified (Io): 20A
Supplier Device Package: TO-220AB
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 880 mV @ 20 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 200 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details TST40L200CW Taiwan Semiconductor Corporation
Description: DIODE SCHOTTKY 200V 20A TO220AB, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Current - Average Rectified (Io): 20A, Supplier Device Package: TO-220AB, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 880 mV @ 20 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 200 V.
Weitere Produktangebote TST40L200CW
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TST40L200CW TST40L200CW Hersteller : Taiwan Semiconductor TST40L100CW SERIES_C2104.pdf Schottky Diodes & Rectifiers 40A, 200V, Trench Schottky