TVH1630-3R0306-R Eaton - Electronics Division
eaton-tvh-supercapacitors-cylindrical-cells-high-density-data-sheet-elx1539-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: CAP 30F 3.0V 0.020 OHM
Tolerance: -10%, +30%
Packaging: Box
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 65°C
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Termination: PC Pins
ESR (Equivalent Series Resistance): 20mOhm @ 1kHz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 65°C
Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm)
Capacitance: 30 F
Voltage - Rated: 3 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TVH1630-3R0306-R Eaton - Electronics Division
Description: CAP 30F 3.0V 0.020 OHM, Tolerance: -10%, +30%, Packaging: Box, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 65°C, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Termination: PC Pins, ESR (Equivalent Series Resistance): 20mOhm @ 1kHz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 65°C, Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm), Capacitance: 30 F, Voltage - Rated: 3 V.