TX2-L-24V-1
TX2-L-24V-1 Panasonic Electric Works
mech_eng_tx.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY TELECOM DPDT 1A 24V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: BSI, cURus
Relay Type: Telecom
Coil Current: 4.2 mA
Coil Type: Latching, Single Coil
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Palladium (AgPd), Gold (Au)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 1 A
Switching Voltage: 220VDC - Max
Must Operate Voltage: 18 VDC
Operate Time: 4 ms
Release Time: 4 ms
Part Status: Active
Load - Max Switching: 220VA
auf Bestellung 689 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TX2-L-24V-1 Panasonic Electric Works
Description: RELAY TELECOM DPDT 1A 24V, Packaging: Tube, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: BSI, cURus, Relay Type: Telecom, Coil Current: 4.2 mA, Coil Type: Latching, Single Coil, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Palladium (AgPd), Gold (Au), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 1 A, Switching Voltage: 220VDC - Max, Must Operate Voltage: 18 VDC, Operate Time: 4 ms, Release Time: 4 ms, Part Status: Active, Load - Max Switching: 220VA.
Weitere Produktangebote TX2-L-24V-1
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TX2-L-24V-1 TX2-L-24V-1 Hersteller : Panasonic Industrial Devices mech_eng_tx.pdf Low Signal Relays - PCB 2 Form C 2A 30VDC 24VDC