Produkte > PANASONIC ELECTRIC WORKS > TX2SA-L2-24V-1-Z
TX2SA-L2-24V-1-Z Panasonic Electric Works
TX2_%20Relays.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY TELECOM DPDT 1A 24V
Produktbewertung abgeben
Technische Details TX2SA-L2-24V-1-Z Panasonic Electric Works
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 24VDC; Icontacts max: 1A; TX, Type of relay: electromagnetic, Contacts configuration: DPDT, Rated coil voltage: 24V DC, Contact current max.: 1A, DC contacts rating @R: 1A / 30V DC, Manufacturer series: TX, Relay variant: bistable; signal, Mounting: SMD, Body dimensions: 15x7.4x8.4mm, Coil power consumption: 200mW, Mechanical durability: 100000000 cycles, Operating temperature: -40...85°C, Coil current: 8.3mA, Leads: for PCB, Terminal pitch: 2.54mm, Operate time: 4ms, Contact material: AgPd, Coil resistance: 2.88kΩ, Contact resistance: 100Ω, Electrical life: 100000 cycles.
Weitere Produktangebote TX2SA-L2-24V-1-Z
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TX2SA-L2-24V-1-Z Hersteller : Panasonic Industrial Devices discon2011e_tx-1299310.pdf Low Signal Relays - PCB 2 Form C 2A 30VDC 24VDC
Produkt ist nicht verfügbar
TX2SA-L2-24V-1-Z Hersteller : PANASONIC TX2_%20Relays.pdf Category: Miniature Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 24VDC; Icontacts max: 1A; TX
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: DPDT
Rated coil voltage: 24V DC
Contact current max.: 1A
DC contacts rating @R: 1A / 30V DC
Manufacturer series: TX
Relay variant: bistable; signal
Mounting: SMD
Body dimensions: 15x7.4x8.4mm
Coil power consumption: 200mW
Mechanical durability: 100000000 cycles
Operating temperature: -40...85°C
Coil current: 8.3mA
Leads: for PCB
Terminal pitch: 2.54mm
Operate time: 4ms
Contact material: AgPd
Coil resistance: 2.88kΩ
Contact resistance: 100Ω