TX2SL-12V
TX2SL-12V Panasonic Electric Works
STANDARDS%20CHART.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY TELECOM DPDT 2A 12V
Packaging: Tube
Mounting Type: Surface Mount
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Gull Wing
Approval Agency: BSI, cURus
Relay Type: Telecom
Coil Current: 11.7 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 2 A
Switching Voltage: 220VDC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 9 VDC
Operate Time: 4 ms
Release Time: 4 ms
Load - Max Switching: 60W
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TX2SL-12V Panasonic Electric Works
Description: RELAY TELECOM DPDT 2A 12V, Packaging: Tube, Mounting Type: Surface Mount, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: Gull Wing, Approval Agency: BSI, cURus, Relay Type: Telecom, Coil Current: 11.7 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 2 A, Switching Voltage: 220VDC - Max, Must Release Voltage: 1.2 VDC, Must Operate Voltage: 9 VDC, Operate Time: 4 ms, Release Time: 4 ms, Load - Max Switching: 60W.
Weitere Produktangebote TX2SL-12V
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TX2SL-12V Hersteller : Panasonic Industrial Devices mech_eng_tx-1075670.pdf Low Signal Relays - PCB 2A 5VDC DPDT NON-LATCHING SMD