Produkte > PANASONIC ELECTRIC WORKS > TX2SS-LT-12V-1-W
TX2SS-LT-12V-1-W Panasonic Electric Works
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY TELECOM DPDT 1A 12V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Surface Mount
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Gull Wing
Approval Agency: BSI, cURus
Relay Type: Telecom
Coil Current: 8.3 mA
Coil Type: Latching, Dual Coil
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Palladium (AgPd), Gold (Au)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 1 A
Switching Voltage: 220VDC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 9 VDC
Operate Time: 4 ms
Release Time: 4 ms
Load - Max Switching: 220VA
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TX2SS-LT-12V-1-W Panasonic Electric Works
Description: RELAY TELECOM DPDT 1A 12V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Surface Mount, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: Gull Wing, Approval Agency: BSI, cURus, Relay Type: Telecom, Coil Current: 8.3 mA, Coil Type: Latching, Dual Coil, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Palladium (AgPd), Gold (Au), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 1 A, Switching Voltage: 220VDC - Max, Must Release Voltage: 1.2 VDC, Must Operate Voltage: 9 VDC, Operate Time: 4 ms, Release Time: 4 ms, Load - Max Switching: 220VA.