Produkte > PANASONIC ELECTRIC WORKS > TX2SS-LT-4.5V-TH
TX2SS-LT-4.5V-TH
TX2SS-LT-4.5V-TH Panasonic Electric Works
mech_eng_txth.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 4.5V
Packaging: Tube
Mounting Type: Surface Mount
Coil Voltage: 4.5VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Gull Wing
Approval Agency: BSI, cURus
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 31 mA
Coil Type: Latching, Dual Coil
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 2 A
Switching Voltage: 250VAC, 220VDC - Max
Must Operate Voltage: 3.38 VDC
Operate Time: 4 ms
Release Time: 4 ms
Load - Max Switching: 500VA, 440W
Produktbewertung abgeben
Technische Details TX2SS-LT-4.5V-TH Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 4.5V, Packaging: Tube, Mounting Type: Surface Mount, Coil Voltage: 4.5VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: Gull Wing, Approval Agency: BSI, cURus, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 31 mA, Coil Type: Latching, Dual Coil, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 2 A, Switching Voltage: 250VAC, 220VDC - Max, Must Operate Voltage: 3.38 VDC, Operate Time: 4 ms, Release Time: 4 ms, Load - Max Switching: 500VA, 440W.
Weitere Produktangebote TX2SS-LT-4.5V-TH
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TX2SS-LT-4.5V-TH TX2SS-LT-4.5V-TH Hersteller : Panasonic Industrial Devices mech_eng_txth-1075878.pdf Low Signal Relays - PCB RELAY DPDT 7.5A INRUSH 4.5VDC