TXD2-4.5V-6
TXD2-4.5V-6 Panasonic Electric Works
TX-D.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 4.5V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 4.5VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: BSI, cURus
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 62.5 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 2 A
Switching Voltage: 220VDC - Max
Must Release Voltage: 0.45 VDC
Must Operate Voltage: 3.38 VDC
Operate Time: 4 ms
Release Time: 4 ms
Part Status: Obsolete
Load - Max Switching: 440W
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TXD2-4.5V-6 Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 4.5V, Packaging: Tube, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 4.5VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: BSI, cURus, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 62.5 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 2 A, Switching Voltage: 220VDC - Max, Must Release Voltage: 0.45 VDC, Must Operate Voltage: 3.38 VDC, Operate Time: 4 ms, Release Time: 4 ms, Part Status: Obsolete, Load - Max Switching: 440W.