TXD2SA-2M-4.5V
TXD2SA-2M-4.5V Panasonic Electric Works
485
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 4.5VDC
Packaging: Tube
Mounting Type: Surface Mount
Coil Voltage: 4.5VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Gull Wing
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 55.6 mA
Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au)
Contact Form: DPDT (2 Form D)
Contact Rating (Current): 1 A
Switching Voltage: 110VDC - Max
Must Release Voltage: 0.45 VDC
Must Operate Voltage: 3.38 VDC
Operate Time: 4 ms
Release Time: 4 ms
Part Status: Active
Produktbewertung abgeben
Technische Details TXD2SA-2M-4.5V Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 4.5VDC, Packaging: Tube, Mounting Type: Surface Mount, Coil Voltage: 4.5VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: Gull Wing, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 55.6 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au), Contact Form: DPDT (2 Form D), Contact Rating (Current): 1 A, Switching Voltage: 110VDC - Max, Must Release Voltage: 0.45 VDC, Must Operate Voltage: 3.38 VDC, Operate Time: 4 ms, Release Time: 4 ms, Part Status: Active.
Weitere Produktangebote TXD2SA-2M-4.5V
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TXD2SA-2M-4.5V TXD2SA-2M-4.5V Hersteller : Panasonic Industrial Devices 485 Low Signal Relays - PCB 1A 4.5VDC 250MW SMD RELAY