TXS2-LT-12V Panasonic Industrial Devices
mech_eng_txs-1299321.pdf
Hersteller: Panasonic Industrial Devices
Low Signal Relays - PCB TXS relay (sensitive coil)
auf Bestellung 49 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TXS2-LT-12V Panasonic Industrial Devices
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 12VDC, Packaging: Tube, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 5.8 mA, Coil Type: Latching, Dual Coil, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 1 A, Switching Voltage: 110VDC - Max, Must Operate Voltage: 9.6 VDC, Operate Time: 5 ms, Release Time: 5 ms.
Weitere Produktangebote TXS2-LT-12V
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TXS2-LT-12V TXS2-LT-12V Hersteller : Panasonic Electric Works 4512 Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 12VDC
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 5.8 mA
Coil Type: Latching, Dual Coil
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 1 A
Switching Voltage: 110VDC - Max
Must Operate Voltage: 9.6 VDC