TXS2SA-L-12V-Z
TXS2SA-L-12V-Z Panasonic Electric Works
mech_eng_txs.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 12VDC
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: Gull Wing
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 2.9 mA
Coil Type: Latching, Single Coil
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 1 A
Switching Voltage: 110VDC - Max
Must Operate Voltage: 9.6 VDC
Operate Time: 5 ms
Release Time: 5 ms
Produktbewertung abgeben
Technische Details TXS2SA-L-12V-Z Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 12VDC, Packaging: Tape & Reel (TR), Mounting Type: Surface Mount, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: Gull Wing, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 2.9 mA, Coil Type: Latching, Single Coil, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 1 A, Switching Voltage: 110VDC - Max, Must Operate Voltage: 9.6 VDC, Operate Time: 5 ms, Release Time: 5 ms.
Weitere Produktangebote TXS2SA-L-12V-Z
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TXS2SA-L-12V-Z Hersteller : Panasonic Industrial Devices discon2011e_txs-1299326.pdf Low Signal Relays - PCB 1A 12VDC 35MW SMD RELAY LATCHING