TXS2SS-L-12V
TXS2SS-L-12V Panasonic Industrial Devices
ds_61022_en_txs-2934307.pdf
Hersteller: Panasonic Industrial Devices
Low Signal Relays - PCB 2 Form C 1A 30VDC 12VDC
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TXS2SS-L-12V Panasonic Industrial Devices
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 12V, Packaging: Tube, Mounting Type: Surface Mount, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: Gull Wing, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 2.9 mA, Coil Type: Latching, Single Coil, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 1 A, Switching Voltage: 110VDC - Max, Must Operate Voltage: 9.6 VDC, Operate Time: 5 ms, Release Time: 5 ms.
Weitere Produktangebote TXS2SS-L-12V
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TXS2SS-L-12V TXS2SS-L-12V Hersteller : Panasonic Electric Works mech_eng_txs.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 12V
Packaging: Tube
Mounting Type: Surface Mount
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: Gull Wing
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 2.9 mA
Coil Type: Latching, Single Coil
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 1 A
Switching Voltage: 110VDC - Max
Must Operate Voltage: 9.6 VDC