Produkte > PANASONIC ELECTRIC WORKS > TXS2SS-L-4.5V-1-Y
TXS2SS-L-4.5V-1-Y
TXS2SS-L-4.5V-1-Y Panasonic Electric Works
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 4.5V
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Coil Voltage: 4.5VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 7.8 mA
Coil Type: Latching, Single Coil
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Palladium (AgPd), Gold (Au)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 1 A
Switching Voltage: 110VDC - Max
Must Operate Voltage: 3.6 VDC
Operate Time: 5 ms
Release Time: 5 ms
Load - Max Switching: 110W
Produktbewertung abgeben
Technische Details TXS2SS-L-4.5V-1-Y Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 4.5V, Packaging: Tape & Reel (TR), Mounting Type: Surface Mount, Coil Voltage: 4.5VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: Gull Wing, Approval Agency: BSI, cURus, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 7.8 mA, Coil Type: Latching, Single Coil, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Palladium (AgPd), Gold (Au), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 1 A, Switching Voltage: 110VDC - Max, Must Operate Voltage: 3.6 VDC, Operate Time: 5 ms, Release Time: 5 ms, Load - Max Switching: 110W.