Produkte > PANASONIC ELECTRIC WORKS > TXS2SS-L2-1.5V-X
TXS2SS-L2-1.5V-X
TXS2SS-L2-1.5V-X Panasonic Electric Works
mech_eng_txs.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 1.5V
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Coil Voltage: 1.5VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: Gull Wing
Approval Agency: BSI, cURus
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 46.7 mA
Coil Type: Latching, Dual Coil
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 1 A
Switching Voltage: 110VDC - Max
Must Operate Voltage: 1.2 VDC
Operate Time: 5 ms
Release Time: 5 ms
Load - Max Switching: 110W
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TXS2SS-L2-1.5V-X Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 1.5V, Packaging: Tape & Reel (TR), Mounting Type: Surface Mount, Coil Voltage: 1.5VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: Gull Wing, Approval Agency: BSI, cURus, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 46.7 mA, Coil Type: Latching, Dual Coil, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 1 A, Switching Voltage: 110VDC - Max, Must Operate Voltage: 1.2 VDC, Operate Time: 5 ms, Release Time: 5 ms, Load - Max Switching: 110W.
Weitere Produktangebote TXS2SS-L2-1.5V-X
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TXS2SS-L2-1.5V-X Hersteller : Panasonic Industrial Devices discon2011e_txs-1299326.pdf Low Signal Relays - PCB 1A 1.5VDC 70MW SMD RELAY LATCHING