TXS2SS-LT-12V-W Panasonic Electric Works
4499
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 12V
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 5.8 mA
Coil Type: Latching, Dual Coil
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 1 A
Switching Voltage: 110VDC - Max
Must Operate Voltage: 9.6 VDC
Operate Time: 5 ms
Release Time: 5 ms
Load - Max Switching: 110W
Produktbewertung abgeben
Technische Details TXS2SS-LT-12V-W Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 12V, Packaging: Tape & Reel (TR), Mounting Type: Surface Mount, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: Gull Wing, Approval Agency: BSI, cURus, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 5.8 mA, Coil Type: Latching, Dual Coil, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 1 A, Switching Voltage: 110VDC - Max, Must Operate Voltage: 9.6 VDC, Operate Time: 5 ms, Release Time: 5 ms, Load - Max Switching: 110W.